‘ Sa oled vormis, sest töötad treenerina…’

Seekord siis eestikeelne postitus, et emal ka õhtul midagi lugeda oleks 🙂 .

Vabandan kohe ette ära ka kõikide kirjavigade pärast. Kuigi lõpukirjandi tegin päris heade punktide peale, on eesti kirjakeel ja lauseehitus kümne aastaga veidi rooste läinud.

Aga nüüd teema juurde…

Hästi palju olen kuulnud just seda lauset: ‘ Sul veab, sa oled vormis, sest töötad treenerina…’. No olgem ausad, treeneritöö küll kedagi vormi ei aja kui endal tahtmist pole. Ma olen nii palju kohanud treenereid kes näevad sellise mõnusa sooja pontsiku moodi välja– ilmselgelt pole ainuüksi selle töö tegemine ja jõusaali õhu sisse hingamine see, mis inimesed vormi ajab.

Vastupidi, teinekord on treeneritel veelgi raskem end vormis hoida.

IMG_5629

Veel aasta tagasi tegin ma treeneritööd ainult hobi korras. Tegelesin pargitrennide andmisega ja aitasin vahel sõpru kellel jäi motivatsioonist vajaka (NB! Mu õde on kindlasti uhke, et ma sõna ‘vajaka’ ära kasutasin 🙂 ).  Huvitav on aga see, et sellel ajal oli ka mu enda vorm teravam kuna läksin jõusaali ainuüksi selleks, et iseennast treenida. Olin 100% motiveeritud ja ei jõudnud ära oodata, et saaks hantlite ja kangidega vehkida. Treenimine oli minu kvaliteetaeg ja jõusaal koht,  kus sain mõtted kõigest muust eemale viia!

Praegu veedan ma enamus hommikuid/lõunaid/õhtuid jõusaalis ja päris tihti lahkun sealt ilma, et oleksin ise grammigi higistanud. Ma annan kogu enda energia klientidele keda parasjagu treenin ja peale töö lõppu on mul raskuste nägemisest, ära panemisest ja katsumisest isu nii täis, et ei jõua ära oodata millal koju saan.

Kohati on tunne, nagu oleksin ise kõik needsamad harjutused läbi teinud, mille klientidele ette olen kirjutanud. Usun, et just nii tunnevad ka need veidi pontsakamad treenerid…

IMG_5635

Pontsaka ja vormis treeneri vahe ongi selles, et üks lihtsalt leiab selle lisa aja ja energia  ning eraldab päevas tunnikese ka enda treenimiseks (vedamisega pole siin mitte mingit pistmist).

Nagu ma ütlesin, see aja eraldamine ei ole sugugi mitte kerge, kuna treeneri töö, nagu ka iga teine töö, on väsitav. Tihtipeale on pontsakas treener ka see, kes klasse andes harjutusi kaasa ei tee, vaid pigem vaatab ja plaksutab kõrvalt nagu üks korralik ‘cheerleader’. Mina isiklikult teen enda klassid kaasa (välja arvatud Pilates, kus jalutan klassis ringi, et harjutuste tehnikat parandada) , et inimesi motiveerida ja ka omal nahal tunda kui magusasti kõik need sajad kükid ja väljaasted mõjuvad ja no muidugi ei jää ka ‘cheerleaderi’ osa täitmata 🙂 . Lisaks lähen ma tihtipeale veel õhtul pärast pikka tööpäeva enda noormehe, Allariga,  jõusaali, et ka üks korralik jõutrenn kirja saada! Nii et jõusaali uksest astun ma sisse päevas rohkem kui ühe korra– sealt ka vorm!

Tean, et treenerid ei ole ainsad, kes kuulevad kui palju neil elus ikka vedanud on, et vorm just selline on. Ka paljud ‘tavainimesed’ kuulevad kuidas neil veab, et nad nii head välja näevad. Väike tõsiasi on aga see, et tegemist ei ole mitte vedamisega vaid tugeva tahtejõu, trenni ja järjepidevusega.

 

IMG_5631

Järjepidev trenn ja mõistlik toitumine on hea vormi valem! Nii et kokkuvõtteks võib öelda,et ainuüksi treeneri tiitel ja toitumisalased teadmised vormi ei vii, natukene (…ikka päris palju tegelt 😀 )  on vaja ka vaeva näha! 😉

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s